نظر پروفسور سمیعی درباره‌ مضر بودن امواج موبایل

پرفسور مجید سمیعی، جراح مغز و اعصاب ایرانی که ریاست بیمارستان خصوصی علوم عصبی در آلمان را به عهده دارد، درباره‌ی امواج موبایل اعلام کرد که اثبات یا رد ضرر امواج برای بدن بسیار مشکل است. به گفته‌ی او انسان‌ها نیز در مقابل هم موج ساطع می‌کنند.

 

پرفسور مجید سمیعی یکی از ایرانی‌های برجسته و از چهره‌های ماندگار ایران در دنیا که به عنوان برجسته‌ترین پزشک جراح مغز و اعصاب شناخته می‌شود به سوال «آیا امواج مضر است؟» پاسخ داده است.

سمیعی درباره‌ی ضرر یا عدم ضرر امواج موبایل روی مغز انسان گفت: «امواج موبایل تنها موج‌هایی نیست که در اطراف ما انسان‌ها وجود دارد. هزارن نوع موج می‌آیند و از بدن ما رد می‌شوند و ما نمی‌بینیم. شاید به همین دلیل اعتماد به ضرر رسانی آنها نداریم.»

معتبرترین پزشک مغز و اعصاب دنیا تأکید کرد: «تا کنون ثابت نشده که امواج موجود در اطراف ما ضرر زیادی برای بدن دارد یا نه؛ در واقع اثبات یا رد این موضوع بسیار مشکل است.»

او ادامه داد: «به همین دلیل نمی‌توانم بگویم که امواج موبایل یا دیگر امواج، روی بدن اثری ندارد. امواج بسیاری اطراف ما هست؛ حتی دو انسان که مقابل یکدیگر قرار می‌گیرند، با هم برخورد می‌کند، به هم علاقه‌مند می‌شوند، با یکدیگر تعامل فکری دارند یا نسبت به یکدیگر از خود احساسات نشان می‌دهند، امواج دارند.»

بدین ترتیب با قطعیت نمی‌توان گفت اموج موبایل برای بدن ضرر دارند یا هیچ ضرری برای انسان ندارند.

خودکشی سلول‌های سرطانی با نانوذرات مغناطیسی

پژوهشگران دانشگاه لوند با تحریک لیزوزوم‌های سلول سرطانی آنها را وادار کردند که خود را از بین ببرند. برای این کار نانوذرات اکسید آهن وارد سلول سرطانی شده و با 

اعمال میدان مغناطیسی، موجب حرکت نانوذرات می‌شوند؛ چرخش نانوذرات موجب تحریک لیزوزوم‌ها شده و تحریک سلولی انجام می‌شود. با این تحریک لیزوزوم سلول 

سرطانی شروع به از بین بردن خود سلول می‌کند.

شیمی‌درمانی معمولاً روی تمام سلول‌ها، سرطانی و سالم، تأثیر می‌گذارد، بنابراین اثرات جانبی آن بسیار زیاد است. در رادیوتراپی نیز بافت‌های سالم اطراف سلول‌های

سرطانی نیز دچار مشکل می‌شوند. اما در این روش تنها به سلول سرطانی حمله می‌شود.

بیش از این نیز از نانوذرات مغناطیسی برای از بین بردن سلول‌های سرطانی استفاده شده بود؛ اما در تمامی آنها فرآیند گرم شدن موجب از بین بردن سلول‌ها می‌شده 

است. گرم شدن موجب التهاب بافت شده و ممکن است سلول‌های سالم اطراف را نیز تحت تاثیر قرار دهد. اما در روش جدید، نانوذرات به صورت کنترل شده به چرخش در 

می‌‌آیند و سلول‌های سرطانی به وسیله ی لیزوزوم‌ها از بین می‌‌روند.

هر چند این روش برای درمان سرطان ابداع شده اما می‌تواند کاربردهای گوناگونی داشته باشد؛ برای مثال می‌‌توان از آن برای درمان برخی بیماری‌هایی نظیر دیابت نوع یک 

که منشاء‌ آن ها سیستم ایمنی بدن است، استفاده کرد. 


منبع:مرجع شیمی پیام نور

جیبرلیک اسید

اسم کالا:

جیبرلیک اسید

نام لاتین:

Gibberellic acid

شرح کوتاه:

BioReagent, plant cell culture tested, ≥90% gibberellin A3 basis (of total gibberellins.)

شماره محصول:

G7645

خلوص:  
نام دوم: GA3, Gibberellin A3
ساختار شیمیایی: C19H22O6
C A S NUMBER: 77-06-5
وزن ملکولی: 346.37
حلالیت:  
درجه جوش:  
درجه ذوب:  
چگالی:  
میزان ph:  
درجه اشتعال:  
PDF: پی دی اف ماده...
هشدار ایمنی:
ساختار شیمیایی ایمنی: alt=
پکیج ها: 1G*5G*10G  

نانوالیاف‌های الماس رقیبی برای گرافین‌ها

الیاف نانو ساخته شده از الماس به عنوان رقیب احتمالی گرافین‌ها در آینده مطرح شده‌اند. گفته می‌شود مقاومت این الیاف حتی از گرافین‌ها و سایر دگرشکل‌های کربن هم بیشتر خواهد بود. 

مدت‌ها گرافین‌ها به عنوان شگفت‌انگیزترین ماده‌ی ساخته شده به دست بشر تلقی می‌شدند و این ماده توجه دانشمندان را به خود جلب کرده بود. گرافین‌ها برای ساخت مواد گوناگون از عینک‌های دید در شب گرفته تا منابع ذخیره انرژی به کار برده شده‌اند. اکنون پژوهشگران سراسر جهان با یک ماده‌ی جدید روبرو هستند و آن را رقیب گرافین‌ها می‌دانند. این ماده چیزی نیست جز نانوالیاف‌ الماس.

اسم ماده تا حدودی ویژگی‌هایش را بیان می‌کند. در واقع بخش زیادی از این ماده از الماس ساخته شده و به عنوان ماده‌ی انقلابی نسل جدید از مشتقات کربن مطرح شده است. این ماده به طور شگفت‌انگیزی نازک و در عین حال به همان اندازه مقاوم است. اگر بخواهیم از نظر فنی صحبت کنیم می‌توان گفت ما با نوعی دگرشکل از کربن همانند گرافین روبرو هستیم که به شکل شبکه‌ی الماس یک بعدی بوده و با اتم‌های هیدروژن پوشیده شده است. برای ساخت این ماده، اتم‌های بنزن به صورت انبوه جمع شده و تحت فشار قرار می‌گیرند.

هنوز برای صحبت در مورد کاربردهای الیاف نانوالماس کمی زود است و پژوهشگران فعلا در حال انجام پژوهش‌های بیشتر روی این ماده هستند اما چیزی که مسلم است این که الیاف نانوالماس کاربردهای گوناگونی می‌توانند داشته باشند. گروهی از دانشمندان دانشگاه فناوری کوینزلند استرالیا پس از یک تحقیق اعلام کرده‌اند که مقاومت و کاربردهای این مواد از آنچه که پیشتر تصور می‌شد بیشتر است.

نتیجه یک بررسی در MIT نشان داده که این ماده می‌تواند در برخی کاربردها به صورت سخت و برخی کاربردها به صورت نرم و انعطاف‌پذیر به کار برده شود. با کاربرد شبیه‌سازی دینامیکی مولکولی پیشرفته، پژوهشگران استرالیایی توانستند گونه‌ای از نانوالیاف‌های الماس را بسازند که در ساختار آنها نوعی لولاهای درونی وجود داشت و باعث می‌شد این الیاف به آسانی قابلیت خم و تا شدن داشته باشند. به عبارت دیگر این سوپرماده‌ی جدید هم می‌تواند به شکل یک اسپاگتی ترد و نپخته و هم به شکل نرم و انعطاف‌پذیر ساخته شود. گام بعدی پژوهش‌ها این است که نانوالیاف‌ کربن را در شرایط طبیعی و بیرون از محیط شبیه‌سازی شده مورد آزمایش قرار دهند. این گروه در گزارش خود اعلام کردند:

نرمی کنترل‌پذیر این ماده به همراه چگالی بسیار کم آن و همچنین مدول یانگ بالا، این ماده را برای ساخت سازه‌های نانو با مقاومت بسیار زیاد مناسب می‌کند. 

مدول یانگ به مقدار گرایش ماده برای بازگشت به حالت اولیه پس از قرار گرفتن زیر فشار گفته می‌شود. جان بدینگ (John badding) پژوهشگر دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا سال پس از کشف نانوالیاف الماس گفت:

به نظر می‌رسد یک جواهرساز چیره‌دست کوچکترین الماس‌های ممکن را در ساخت یک گردنبند مینیاتوری به کار برده باشد. چون این ماده ذاتا از جنس الماس است انتظار می‌رود که بسیار سخت، بسیار مقاوم و همچنین بسیار سودمند و پرکاربرد باشد.

بنا به برخی گزارش‌ها این ماده به قدری مقاوم است که حتی می‌تواند برای ساخت آسانسور فضایی در آینده به کار برده شود.  هنوز برای پی بردن به روش‌های ساخت انبوه این ماده به زمان و کار بیشتری نیاز است اما این پژوهش اخیر نشان می‌دهد که ذرات نانوالیاف الماس تا چه اندازه می‌توانند نویدبخش و امیدوارکننده باشند.

واکنش بدن یک ساعت پس از نوشیدن نوشابه

آیا تا به حال فکر کرده‎اید که پس از خوردن نوشابه بدنتان چه واکنشی دارد؟ در این اینفوگرافی به بررسی وضعیت بدن یک ساعت پس از خوردن یک قوطی کوکاکولا می‎پردازیم.

احتمالا نوشابه یکی از اصلی‎ترین نوشیدنی‎های رژیم غذایی مردم جهان است، اما شاید برایتان جالب باشد بدانید که بدنتان تا یک ساعت پس از نوشیدن یک قوطی کوکاکولا ، چه واکنشی نسبت به آن دارد.

پس از 10 دقیقه

میزان قند وارد شده به بدن شما پس از نوشیدن یک قوطی کوکاکولا، درحدود 10 قاشق چای خوری است، که این میزان برابر مقدار مورد نیاز بدن درطول یک روز است، اما به علت وجود اسید فسفریک، بدن به سرعت به این میزان قند وارد شده، واکنش نشان نمی‎دهد.

پس از 20 دقیقه

پس از مصرف این نوشیدنی گازدار، میزان قند و انسولین خونتان به شدت افزایش پیدا می‎کند، در این هنگام کبد شما تمام تلاشش را برای تبدیل قند به چربی‌های موجود در بدن می‎کند.

پس از 40 دقیقه

در این زمان کافیین موجود در نوشابه جذب بدنتان می‎شود و همین باعث می‌شود تا کبد میزان قند موجود در خون را به سطح بالاتری ببرد، در این هنگام گیرنده‎های آدنوزین مغزتان، از به خواب رفتن شما جلوگیری می‎کند.

پس از 45 دقیقه

حال میزان تولید دوپامین (هورمون هیجان و نشاط) در مغزتان شروع به افزایش می‎کند. (مشابه زمانی که بدن تحت تاثیر مخدر هروئين قرار می‌گیرد.)

پس از 60 دقیقه

به علت ترکیب شدن اسید فسفریک و کلسیم، سوخت و ساز بدن افزایش پیدا کرده و باعث کاهش مقدار منیزیم و روی در بدن می‎شود،
همچنین این افزایش قند، باعث دفع کلسیم از طریق ادرار می‌شود.

‎‎‎‎‎‎
مصرف کوکاکولا و سایر نوشیدنی‎های گازدار تیره رنگ، باعث خروج ویتامین‎ها، اسیدها، مواد مغذی و حتی تیرگی رنگ دندان‎ها شود، پس قبل از آن که  خواستید یک نوشابه خنک را بنوشید، نکات بالا را به یاد آورید.‎‎

مقالات دیگر...

در باره ما

وبگاه مواد شیمیایی مرک وارد کننده عمده مواد شیمیایی مرک آلمان و اصلی ترین عامل توزیع کننده محصولات مرک در ایران می باشد .وبگاه مواد شیمیایی مرک , دست اول ترین توزیع کننده مواد شیمیایی مرک در ایران می باشد . بنابرین شما به ارزان ترین قیمت در بازار دست خواهید یافت  چراکه این تخصص ماست .

لینک های مرتبط

طبق ماده 12 فصل سوم قانون جرائم رایانه هرگونه کپی برداری ممنوع بوده و پیگرد قانونیتوسط پلیس سایبری را دارد

تماس با ما

آدرس :

  • تهران - میدان انقلاب - جمالزاده جنوبی

تلفن:

  • 74 21 59 66 021
  • 28 32 90 66 021

ایمیل:

  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

       

پیامک :

  • 10000 29 5000

فکس :

  • 13 23 59 66 021

 

JoomShaper